| XDsmileXD a întrebat:

Daca sunt la liceu ce ar fi mai folositor si pentru scoala si acasa un laptop sau o tableta?

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Parerea mea e ca un laptop ti-ar fi mai util. Poate trebuie sa lucrezi anumite proiecte necesare la scoala... e mai usor pe laptop. Plus ca, probabil, o sa-ti foloseasca si la facultate.

3 răspunsuri:
| AlexxoDany a răspuns:

Parerea mea este ca este mult mai folositor un laptop. Dar acum nu stiu la ce iti foloseste. Daca vrei sa stai pe messenger si pe facebook, sa citesti ziarul poti sa iti iei tableta.Bafta!

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Tableta.

◕ E mai usor de transportat, si notezi exact ce vrei si cand vrei in ce spatiu vrei.

| CrAzYAbOuTMuSiC a răspuns:

Acum depinde si de preferinte dar eu cred ca mai buna este o tableta pentru ca:
-este mai usoara ca un laptop
-este mai la moda printre liceeni, studenti, profesori, parinti
-are slot pentru micro card SD 8, 16 32 sau 64 Gb
-unele tablete au camera
-se foloseste mai usor tableta pentru ca este cu touch
-daca locuiesti in Bucuresti, in licee deja se folosesc tabletele in locul clasicelor cataloage, cel putin asa am auzit la televizor
-si poti sa descarci super aplicatii care nu sunt atat de mari in comparatie cu jocurile pe care le descarci pe laptop