| anonim_4396 a întrebat:

Dacaschimb dpi-ul telefonului ii pot provoca daune, la baterie, sau performanta? Așa am auzit eu, am schimbat de la 360 la 550, e vreo problemă? Se poate strica?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Intr-adevar, intrebari timpite. Alta n-ai? https://www.androidauthority.com/does-1440p-affect-battery-life-947778/ Pe scurt, cresti rezolutia, scade autonomia. Simplu.

| NLS a răspuns:

E cum a zis GabiDumitrescu.

Dar de curiozitate, ce telefon te lasa sa schimbi rezolutii atat de mici?