| Gabryel32 a întrebat:

Dati-mi exemple de sisteme de operare gen Windows FREE!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca un OS bun si gratuit este Linux Ubuntu, in curand o sa fie disponibila varianta 11.04, poti vedea aici: http://www.ubuntu.com/. Numai bine!

| Kanghu a răspuns:

Sistemele de operare nu sunt free, nimeni nu se chinuie sa scrie un sistem de operare apoi sa-l faca free.

Poate doar FreeDos dar vad ca tu cauti ceva gen windows.

| IftimiSebastian a răspuns:

Pai sunt mai multe tipuri ex:
-Windows 95
-Windows 98
-Windows 2000
-Windows NT
-Windows XP
-Windows Vista
-Windows 7
-Windows 8
fundita?

| cypylan a răspuns:

Nu sunt free...este multa munca sa faci un sinstem de operare si dupa aia sa-l faci free... poti sa descarci o imagine iso cu windows de pe net.da nu e cea mai legala optiune