| skirlex a întrebat:

Dau funda la ce foloseste aplicatia back up mai amanuntit funda big grin

Răspuns Câştigător
| kaBooMx a răspuns:

Pai, prin back up iti pui toate fisierele importante din calculator/telefon/etc pe un cd/stick/hard disk/ cloud si in caz ca se viruseaza Pc sau pierzi telefonul, sa mai ai fisierele salvate undeva. Funda?

2 răspunsuri:
| carhartt a răspuns:

Backup-ul de date reprezinta procesul de copiere al datelor cu scopul de a putea fi restaurate in eventualitaea in care datele originale se pierd.
Procesul de backup reprezinta o succesiune de operatii complexe : arhivare, compresie, criptare, salvare, verificare, restaurare.

| alexs99 a răspuns:

Backup-ul foloseste la copierea unor fisiere de pe calculator sau telefon pe un cd, stick sau hard disk.