| CMada95 a întrebat:

Dc mouse-ul meu merge greu? Parca se misca in reluare.

10 răspunsuri:
| mariusxd a răspuns:

Umbla la sensitivity din control panel ->mouse

| TeruoSan a răspuns:

In ce limba iti este calculatorul?

| TeruoSan a răspuns:

Nu aveti dreptate nici unul dintre voi in afara de Mriusxd - eu am vrut sa postez acelasi raspuns doar ca am vrut sa stiu in ce limba este calculatorul. Mariusxd are dreptate, functia aia este pentru ca ceainicii (cei care nu se prea pricep) sa regleze cat de incet sa se miste mouse-ul ...imi aduc aminte de mama. Ea muta mouse-ul si nu putea sa vada unde e cursorul. Eu i-am setat ca mouse-ul sa mearga mai incet. Iar tu fa cum ti-a zis Mariusxd ca are dreptate!

| denyel a răspuns:

Ar fi 3 motive : 1 ai probleme cu windowsul/ 2 ai praf in mouse/ 3 ori e defect mouse-ul! Recomandari : schimba locul USB de la mouse / incearca sa-l stergi de praf din zona laserului. Incearca la un alt calculator daca merge reinstaleaza-ti windowsul big grin

| wassyle1994 a răspuns:

Din :Control Panel>>mouse(mouse proprietes)>>pointer option>>select a pointer speed))incearca mai,, fast,, si o sa mearga

| xyxy97 a răspuns:

Trebuie' sa-ti iei altul, ca asa am patit si eu, si pana nu mi-am luat altul nu a mers ok.

| allyx14 a răspuns:

S-ar putea sa aiba virusi calculatorul sau daca nu, sunt prea multe programe deschise.

Alte răspunsuri
| CMada95 explică:

In engleza

| Soligman a răspuns:

Eu am aceeasi problema dar cu un mouse clasic(adica nu este USB).Am pus pointer speed la Fast, am curatat de praf am reinstalat windows si tot nu merge.am incercat si cu un mouse USB nou si face la fel