| Castielo a întrebat:

DDR SDRAM= DDR1. As vrea sa mi mai cumpar o placa de ram, am folosit Everest sa vad ce fel de placa am si imi scria DDR SDRAM. Am cautat in magazine online sa vad pretul unei placi dar am gasit doar DDR1, DDR2, DDR3. Sunt foarte confuz in ceea ce priveste aceasta problema. Dau funda, doar sa mi spuna si mie careva cum sta treaba cu acest DDR SDRAM.

Răspuns Câştigător
| Aesir a răspuns:

Sdram sunt tipuri de rami mai vechi decat ddr 1, ce ai tu la calculator sunt rami ddr 1 asa ca daca vrei sa mai adaugi tot de astia trebuie sa cumperiwinking (DDR1)

1 răspuns:
| CapitanuSemafor a răspuns:

DDR SDRAM este numele complet al placutelor de RAM. DDR1 este numit si simplu doar DDR. Exista DDR2 SDRAM si DDR3 SDRAM, nu sunt alti rami cum spune Aesir...
DDR SDRAM = Double data rate synchronous dynamic random access memory
Si da, tu ai DDR1 si trebuie sa cumperi DDR1 dar informatia lui Aesir este eronata si trebuia sa zic ceva...