| anonim_4396 a întrebat:

De 2 zile este un baiat care imi tot trimitea emoticoane " happy " si " big grin" pe facebook desi nu am vorbit niciodata pana acum. Si la un moment dat a trimis un link pe care l-am accesat. Si dupa vreo 2 ore l-am si injurat ca tot trimitea emoticoane non-stop. Iar acum imi trimite un mesaj cum ca n-a fost el ci de fapt un virus luat din cauza acelui link pe care a apasat si el si care ii se trimite la toata lista. Ce ma fac? :/

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Foloseste utilitara asta pentru dezinfectie http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

6 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns (pentru al3xander):

Cum fac asta?

| Rakanishuu a răspuns (pentru al3xander):

Cum fac astaaa?

| broxi a răspuns:

și tu crezi? ai trimis cuiva mesaje din alea?

| Loewee a răspuns (pentru Rakanishuu):

Pai instalezi programul din link-ul de mai sus si trebuie sa aiba vreo optiune gen Scan and Fix sau ceva in genu'.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineînțeles,asta se întâmplă daca le dați „apă la moară" tuturor frustraților. Eu, personal, nu bag în seamă persoane de tipu. Ai antivirus? Fa o scanare, iar data viitoare nu mai intra în astfel de discuții.

| al3xander a răspuns (pentru Rakanishuu):

Pai rulezi utilitara si iti va face o scanare la tot sistemul de virusi infectori. ATENTIE! trebuie sa ai dezactivat orice antivirus activ