| Midway a întrebat:

De cand am cumparat o placa video,, NVIDIA GeForce GT 630"
de,, 2GB" si am atasat-o la procesorul meu,, Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2. 60GHz (2 CPUs), ~2. 6GHz".
PC-ul meu a inceput sa ruleze cam jalnic unele programe, jocuri si chiar unele videoclipuri.
M-am gandit ca este ca nu am destui rami si am cumparat inca o placuta si am ajuns la 4 GB RAM in total. Nimic schimbat.
Dupa aceea am schimbat Windows-ul de la 32Bit la 64 Bit. Care credeti ca este problema, procesorul este prea mic si nu poate duce tot sau procesorul nu este compatibil cu placa video?

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pentru ca ai atasat-o la procesor si nu la placa de baza!

| suffarstar a răspuns:

Ai instalat ultimele drivere ale placii video?

| Midway explică (pentru suffarstar):

Da, totul este la zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce placa video aveai inainte? Teoretic daca placa asta nou e mai buna, ar fi trebuit sa-ti creasca performantele...e cam neobisnuit ceea ce ti se intampla

| Midway explică (pentru anonim_4396):

Inainte aveam GeForce 8400 GS DDR2 256MB, si mentionez ca placa asta noua e DDR3.

| gheorghe69 a răspuns:

N-ar trebui sa fie probleme.
Ce sursa ai?