| robert1641 a întrebat:

De cand mi-am spart telefonul mi-am luat unul "provizoriu" e un iphone 4. Si de ceva timp astia de la Apple nu mai actualizeaza sowftul. Dar nu asta e problema. Problema este ca atunci cand descarc o applicatie nu mi se porneste. il deschid imi apare 2 secunde si imi iese. De ce si ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

IPhone 4 este un telefon extrem de vechi cu un software extrem de vechi.Sncer nu ar mai trebui sa ai asteptari de la un astfel de tel in 2018. Poti sa-i faci jailbreak si sa iti bagi singur un IOS mai recent gen 11.1 (nu mai vb de 12 ca atunci ai avea mari probleme cu performatele), dar chiar si asa telefon-ul s-ar misca greu pentru ca hardware-ul este invechit, dar macar ar suporta aplicatii mai noi, asta daca bineinteles te risti sa ii schimbi software-ul.Eu zic mai bine sa-ti iei un Samsung J5 2016 sau 2015, pentru ca desi sunt putin vechi, primest (sau au primit) destul de multre update-uri si + ca la un tel cu Android ii schimbi tu singur Android-ul mai usor

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa updatezi softul la un 8 macar ca de-asta si face asa.