| paranoia133 a întrebat:

AM primit un iphone din Anglia. Problema este ca persoana de la care am primit telefonul(unchiu) si-a cumparat un iphone nou si avem acelasi Apple id pe ambleme telefoane. Deci, daca descarc ceva sau fac poze ii apare si lui..Cum as putea sa schimb id asta pe telefonul meu, si sanu-i fac lui probleme?

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Simplu, intra in setari si deconecteaza-te de la acel cont si fa-ti unul numai al tau si mergi cu el.