| Cristi599 a întrebat:

De cand Microsoft nu mai sustine Windows XP, adica din aprilie 2014, folosesc windows 7, insa jocurile mi se misca ceva mai greu (ma refer la SA:MP, in general). Am 2GB memorie RAM si Procesor de 2. 80GHz. La momentul actual folosesc Windows 7 Ultimate.

Intrebare: Ce windows imi recomandati pentru gaming?

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu exista windows pentru gaming, exista calculator pentru gaming.
Depinde de viteza memoriei ram, ce fel de procesor este (dual core, single core, quad core), ce placa video ai.
Verifica driverele, inchide programele nefolositoare, ia un anti virus bun.
Sunt multe cauze, windows xp e prea invechit si oricum trebuia sa ne modernizam si noi la un moment dat.

| notefree a răspuns:

Nu conteaza windows-ul win7 este perfect pentru gaming trebuie probabil sa schimbi lucrulile in el placa video un procesor mai bun mai multi rami etc

| floryn1993 a răspuns:

4 GB RAM merge perfect, sau mai mult depinde de buget

| SonicTheHedgehog a răspuns:

Daca vrei iti poti pune Windows XP la loc. Si mie mi s-a intamplat aceasta problema pe un pc, pe win7 mergeau mai greu iar pe xp mergeau foarte bine...

| SonicTheHedgehog a răspuns:

Sau depinde ce versiune de win7 ai... Ai de 32 bit sau 64?