| COSMIN01_8510 a întrebat:

As vrea sa-mi schimb componentele laptopului. Acum am un procesor core 2 duo t6600 2.2 ghz cu ATI Mobility Radeon HD4330 512MB si as vrea sa le schimb cu un procesor AMD FX 8150, 3.600 MHz, 8MB, socket AM3+, Box si as vrea sa-mi recomandati ce placa video si alte componente sa cumpar.Laptopul este Dell insipiron 1545 din 2010.Eu vreau sa folosesc laptopul pentru gaming si pentru programe.As vrea sa folosesc laptopul la maxim. Pot cheltui pana in 2200 de ron, dar daca trebuie pot sa mai adaug bani, doar sa ma tina un timp pentru jocurile care siunt in momentul actual si care vor aparea.

Răspuns Câştigător
| eucumine010 a răspuns:

Nu poti schimba componentele unui laptop, mai ales placa de baza. Sunt construite special sa incapa in acea carcasa/acel model. Mai strangi bani si iti cumperi alt laptop sau alt pc.

| COSMIN01_8510 explică (pentru eucumine010):

Si ce procesor as putea lua pentru laptopul meu?

4 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu este recomandat sa schimbi componente la laptop-uri si la o mare parte nici nu poti schimba. Nu poti pune procesor ala de la amd, nu e compatibil cu placa ta de baza.

| COSMIN01_8510 explică (pentru eucumine010):

Si daca schimb placa de baza, ca laptopul are toate componentele detasabile, ce miai recomnada?

| eucumine010 a răspuns:

Nu stiu sa iti spun exact, dar iti sugerezi sa nu schimbi nimic, nu merita investitia.