| anonim_4396 a întrebat:

De ce am nevoie pentru a conecta căștile wireless la laptop? Nu am bluetooth pe el. Am nevoie de adaptor wireless?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Multumesc pentru precizari! Intr-adevar, modelul tau nu are bluetooth incorporat si e necesar sa cumperi un dispozitiv extern (adaptor bluetooth usb, denumit "dongle"), care sa faciliteze conexiunea dintre casti si laptopul tau. Adaptorul usb nu e foarte scump si il gasesti la magazinele multimedia (unde se vand boxe, tastaturi, memorii usb, webcam-uri). Poate fi Altex sau un magazin mai mic unde gasesti astfel de produse IT. happy

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Am si eu casti wireless dar le-am cumparat cu tot cu adaptor.Ale tale nu au? De-astea am eu.
http://www.openclick.ro/......00x500.jpg

| giyongchyz a răspuns (pentru darrio2007):

Prestigio PBHS1BR am eu.

| dannyel86 a răspuns:

Ai verificat informatiile despre laptopul tau si sigur nu are? Sau nu e instalat programul de bluetooth pe sistemul tau?
Ar fi pacat sa mai cumperi un dispozitiv extern (adaptor bluetooth, denumit "dongle"), daca laptopul are deja unul incorporat.
Uita-te pe carcasa laptopului si spune-ne ce model e (producator, serie), pentru a verifica daca e nevoie de adaptor sau numai de un program care sa activeze bluetooth-ul.

| giyongchyz a răspuns (pentru dannyel86):

Am un laptop Acer travelmate 5744 series model no. BIC 50

| dannyel86 a răspuns (pentru giyongchyz):

Multumesc pentru precizari! Intr-adevar, modelul tau nu are bluetooth incorporat si e necesar sa cumperi un dispozitiv extern (adaptor bluetooth usb, denumit "dongle"), care sa faciliteze conexiunea dintre casti si laptopul tau. Adaptorul usb nu e foarte scump si il gasesti la magazinele multimedia (unde se vand boxe, tastaturi, memorii usb, webcam-uri). Poate fi Altex sau un magazin mai mic unde gasesti astfel de produse IT. happy