| danutz_8631 a întrebat:

De ce cand deschid messengerul imi apare atentionare de virus gasit?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Mai bine formateaza-ti PC'ul, deoarece depinde si de virusul ce l-ai capatat; ca ex. virusul se va vindeca la un moment dat, dar nu va fi si eliminathappy; asa ca...mai gandeste-te la un reformatatwinking

14 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Instaleaza nod32

| unicka a răspuns:

Ok ai antivirus AVAST. poti face in felul urmator : intra in logo windows cauta alvil software si porneste-l. dai pe prima de sus din dreapta si pe urma dai play. la final dai delete. bafta

| vlad93fcv a răspuns:

Foarte simplu e raspunsul laughing). acelasi lucru mi s. a intamplat si mie ieri. avastul a facut un update la virus database... si de acolo problema asta s. a intamplat la ora 14 apoi nervi. instaleaza si dezinstaleaza messul si ai noroc ca nu ai intrat sa verifici emailurile ca iar incepea sa bazaie antivirusul dardupa urmatorul update la ora 6 totul a revenit la normal happy totul a fost din vina updateului

| robyroby a răspuns:

Ce anitivirus ai?

| danutz_8631 explică:

Cum adica C:\Documents and Settings\Dani\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\1ORW70WV\client_ad[8]. htm aici imi zice unde am virusu`, dar nu intelegcrying

| danutz_8631 explică:

Numele fisierului c:\Documents and Settings\Dani\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\SHU749EN\client_ad[3]. htm

Numele virusului HTML:IFRAME-INF

Tip amenintare vierme

Versiune VPS 091227-0,

Si mai zice:Nu este motiv sa intrati in panica etc. Da`cum sa nu intru-n panicalaughing

| danutz_8631 explică:

Si dupa ce dau:Muta-n carantina imi apare:Nu pot procesa sistemul... C:\Documents and Settings\Dani\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\1ORW70WV\client_ad[8]

| danutz_8631 explică:

Avast.

| danutz_8631 explică:

Oare are legatura ca ma downloadat Y! M10?

| デイダラくん a răspuns:

Ori l-ai downloadat de pe alt site in afara de yahoo ori ai u virusi in pc, ori e antivirusu prost si daca ai esetnod32 atunci a3a varianta

| dragalasica a răspuns:

Poate pentru. ca ai programat un anti-virus!

| aniohetova a răspuns:

Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie! Ce ma fac?

| aniohetova a răspuns:

Deci eu mi-am dezinstalat avast-ul si am instalat nod 32. Si cand am intrat pe mess nu mai mi-a zis nimic. Acum nu stiu daca e de la antivirus sau habar n-am. Si nu nu cred ca e de la faptul ca ai downloadat ym10 pentru ca eu nu am facut asta si mi-e mi-a aparut din senin. Sau ma rog am facut ceva, dar nu stiu ce big grinIn fine.asta e. Din moment ce nu ma mai deranjeaza.

| Robeert a răspuns:

Mie mi se intampla altfel deci de ncad mi-a dat un baiat linkul astahttp://vertiphotos.com/image.php mi se selecteaza automat toti prietenii din agenda de mess si se trmite la toti in curs de 30 de min se intampla asta si mi seinchide messu si intra in bara: ce sa fac?