| bogdan324 a întrebat:

De ce cand deschid un joc, un program imi zice asa?"C:/Documents and Settings/Nume/Desktop/aplicatie.exe is not a valid Win32 application"
Am reinstalat windows-ul, si tot asa face.Cum pot rezolva asta?

Răspuns Câştigător
| JohnnyWylde a răspuns:

Eroarea apare atunci cand incerci sa rulezi programe de 64b pe un sistem cu 32b. La jocuri ori nu ai kit-ul de instalare bun ori cel mai probabil ai un virus. Chiar daca ai reinstalat windows-ul, daca nu ai formatat ambele partitii (3 sau cate ai), nu scapi de el.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pentru ca ai virusi. Degeaba ai instalat windows-ul, daca nu l-ai si devirusat. De obicei acest mesaj apare de la virusi. Programele nu-si mai gasesc calea pentru ca le blocheaza virusul.