| rraazvan2 a întrebat:

Salut tpu.am si eu o problema legata de is not valid win32 application si anume cand intru in ori ce aplicatie.exe cand intru imi spune locul instalari si is not valid win32 application.Va rog frumos ajutati-ma ca nu mai stiu ce trebuie sa fac dau funda:* celui care imi rezolva problema.

2 răspunsuri:
| nescafe720 a răspuns:

Poti incerca :

1. Click pe butonul de Start, si apoi sa dai click pe Run.
2. Scrie "command.com" si da-i ebter sa apara consola de comenzi DOS
3. Acolo scrie asa : cd\, enter, si apoi cd \windows si enter
4. Scrie "regedit.exe regedit.com" si din nou enter
5. Scrie "start regedit.com" si dam din nou enter
6. Cauta urmatoarea cheie :

HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command

7. In dreapta vei gasi (Default) value.

8. Acolo trebuie sa introduci "%1″ %*

9. Poti inchide si ar trbeui sa fie rezolvata problema.

Descarca un antivirus trial 30 de zile sa scanezi mai bine calculatorul pentru ca cel mai probabil este un virus, sau unul din programele tale a busit ceva in loc sa curete.

| DenisU360 a răspuns:

Mai bine reinstaleaza windows-u ca nu prea poti face nimic si (daca ai) pune mai bine win 7, 8 ca astea sunt mai destepte de cat xp. Si pentru a merge bine trebuie o formatare completa in partitia C. Succes.