| RendezJohny a întrebat:

De ce cand incarc un videoclip din telefon pe Youtube automat nu se mai vede HD? Ce pot face pentru a putea incarca si a ramane HD si pe Youtube?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nici dupa un anumit timp sa zicem 20-30 de minute nu apare ca fiind HD?
Youtube are aceasta chestie ca imediat dupa ce urci un fisier video il poti vedea in timp rapid dar el inca se proceseaza si ajunge la calitatea maximala dupa un anumit timp. Tine de codecurile si softurile de compresie utilizate de Youtube.

| Bizon95 a răspuns:

Esti pe wifi sau 4g?
pe 4g s-ar putea sa o faca intentionat ca sa nu iti consume traficul

| GabrielDaniel01 a răspuns:

Daca nu il postezi la rezolutia de 720 p sau 1020 p nu o sa iti apara niciodata. Vezi sa fie filmarile hd sau camera sa fie setata pe hd

| LucianDumitru13 a răspuns:

Am şi eu acceaşi problemă.
Am copiat clipul pe pc şi l-am postat de acolo...
Dacă nu vrei aşa, nu da upload din aplicația Youtube, intră pe net caută "Youtube" intră pe site, dă pe "versiune site pentru desktop", loghează-te şi dă upload la video...
Fundă?