| Smile4Adelin a întrebat:

De ce cand sun pe cineva pe Facebook de pe laptop cu apel video acea persoana nu ma aude? Asa face de 2 zile... Am tot intrat la setari, am verificat volumul...pe skype merge microfonul dar in apel video pe Facebook nu..si nu doar la o singura persoana. De pe telefon pot suna cu apel video si merge microfonul dar de pe laptop nu, ci doar camera. Ce ar trebui sa fac sa remediez problema?

8 răspunsuri:
| Mot_Alex_2000 a răspuns:

1. verifica daca volumul microfonului este la maxim
2. reinstaleaza diverul pentru volum
3. daca nu functioneaza incearca sa microfon extern sau casti cu microfon.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cred ca are reteaua facebock probleme tehnice, nu este din cauza laptopului tau, poti intreba si colegi sau prieteni care folosesc Facebook, ca sa vezi daca si ei au această problemă.

Bula
| Bula a răspuns:

Skype iti pune volumul microfonului la maxim, in mod automat.
La Facebook (si alte programe) trebuie sa reglezi tu microfonul la maxim sa te auda.
Verifica setarile microfonului, precum si cele de la Facebook - Sunete.

| Smile4Adelin explică (pentru Bula):

Cum verific setarile?

| Smile4Adelin explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai daca era atunci nu era normal sa nu ma auda nici ei? Sau ceva?

| DaniTDCI a răspuns:

In momentul in care apelul video s-a pornit iti apare un meniu micut sus in care te pune sa alegi ce microfon vrei sa folosesti

Bula
| Bula a răspuns (pentru Smile4Adelin):

Cheama pe cineva care stie sa umble in meniuri si setari...

| Smile4Adelin explică (pentru DaniTDCI):

Am incercat tot ce se putea aici...