| Bobby711 a întrebat:

Am o problema cu microfonul de la laptop se aude foarte incet in prima faza am crezut ca nu merge daca inregistrez un video si vorbesc normal nu se aude nimic am cautat si drivere pentru el pe siteul oficial. Mentionez ca am un Lenovo g510 si gasesc doar drivere pentru camera nu si pentru microfon. El merge daca suflu in el se aude am incercat asta conectand microfonul la boxe si se aude problema e ca daca asi conecta alt microfon la jack am aceeasi problema ca am incercat si asta. Trebuie sa remediez problema pana maine seara sa pot vorbi cu sora mea pe skipe so. help me!

6 răspunsuri:
| TiberiuFasole a răspuns:

Cred ca nu mai e bun microfonul. La multe laptopuri, se strica microfonul.

| Bobby711 explică (pentru TiberiuFasole):

Laptopul e cumparat de 3 saptamani si am incercat si alte microfoane externe si am aceeasi problema

| blaablaablaaa a răspuns:

Salut, ce windows folosesti?

| Bobby711 explică (pentru blaablaablaaa):

Windows 7 64 bits

| blaablaablaaa a răspuns (pentru Bobby711):

Ok, deci incearca asa:
Control Panel > Sound > Recording > Microphone > Custom si alegi Microphone Boost > Levels 100%.
Sper ca te-am ajutat, succes.

| Bobby711 explică (pentru blaablaablaaa):

Am incercat asa si inainte si nu merge trebuie sa vorbesc foarte tare un bun exemplu ar fi suflatul in microfon suflu cat pot de tare si de abia se ridica 2 trepte pe scara intensitatii sunetului inregistrat probabil daca asi tipa nu se va auzi nimic dar nu vreau sa zica vecinii ca sunt nebun alte idei?