| SweetAngel a întrebat:

De ce componente ai nevoie ca sa configurezi un calculator?

3 răspunsuri:
| florinmarius a răspuns:

Placa baza, procesor-cooler, hard, rami, sursa tensiune, si eventual unitate optica

| bYbr0kenn a răspuns:

1.Sursa.
2.Placa de baza.
3.Placa video.
4.Placa de sunet.
Si restul ce face parte din calculator, Bine inteles si carcasa [ doar nu il vei tine cu toate cele la vedere ]. Dar te costa bani daca il faci pe piese! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placă de bază, procesor (vine cu cooler în cutie dacă este BOX), memorii (RAM), hard disk, placă video (poate fi integrată și pe placa de bază dar foarte slabă ca performanțe), unitate optică (dacă ai nevoie), sursă și carcasă. Poți pune și alte tâmpenii (ventilatoare pentru răcire mai bună, neoane, etc).