| Alllenne a întrebat:

De ce imi apare compilation aborted dupa ce am facut un program in pascal? Ce am gresit? Cum corectez?

1 răspuns:
| Abandoned2 a răspuns:

Din cate stiu eu asa ceva apare doar dupa ce apesi Alt+F9 pentru compilare si daca apesi o tasta de anulare(gen Ctrl+Break) in acel moment. N-am mai lucrat de ani de zile cu Pascal(Borland Pascal 7.0 pentru DOS).
Daca e din alt motiv...nu stiu! Un cod sursa nu ai putea sa postezi(macar fa o poza, o uploadezi pe imageshack sau alt site similar de hosting pentru poze)?
O alta varianta ar fi sa incerci alt IDE. Incearca Dev-Pascal de la Bloodshed.
http://www.softpedia.com/......scal.shtml
E doar interfata pentru Windows, ca o diferenta fata de Pascal-ul de la scoala. Il folosesti la fel. In esenta nu e mai deloc diferit.