| LaurentiuPG a întrebat:

De ce imi apare pe facebook ca urmaresc pe toata lumea si cum pot face sa nu mai urmaresc pe nimeni fara sa iau fiecare profil in parte si sa debifez porcaria aia? Mentionez ca eu niciodata nu am dat follow la cineva.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Iti apare aceea, deoarece cand prietenul respectiv are bifat aceea ca il urmaresti, pii poti vedea postarile. Daca debifezi acel follow, vei ramane prieten cu el, dar cand mai posteaza ceva nu mai poti vedea acea postare pe news feed-ul tau. Sper ca ai inteles.

bft!

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

E normal să fii urmărit.De asta e creat facebook-ul ca să va urmărească.Aia nu e rețea de socializare că e mujloc de control al utilizatorilor, și mai grav și cu acordul vostru.Mai nou formele ce angajează oameni le cauta prfilul pe facebook și de nu le place ce postează acea persoane nu îl angajează, și lista continuă. Vrei să nu fii urmărit? Șterge-i contul și problema dispare.Sunt rețele de socializare mult mai bune ca mizeria asta microsftistă. Succes