| DannyyDanutzz a întrebat:

De ce imi da eroarea asta cand incerc sa instalez driverul de la placa video INTEL?
Driver-ul este downloadat de pe site de la Lenovo pentru laptop-ul meu.

http://i.imgur.com/ezOHHvc.png

Dau funda va rog.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai spune acolo de ce! Driverul nu este pentru acel model de placa! Daca instalati drivere dupa ureche...
Placi video Intel sunt sute de modele, asa ca...iti trebuie exact pentru modelul tau!

| Jipa95 a răspuns:

Pentru ca sunt drivere special pentru sistemul de operare. Daca windows-ul tau este pe 32 biti ar trebui si driver-ul sa fie tot pe 32 biti. Daca windows-ul este pe 64 biti. ei bine si driver tot pe 64 ar trebui.

| MskDesign a răspuns:

Vezi pe cati biti este sistemul de operare si in functie de asta iti descarci driver-ul. Daca ai sistem pe 64 de biti, driver-ul sa fie pentru aceasta versiune.

| anonymous00702 a răspuns:

Buna ziua.
Daca vrei sa te ajut contacteaza-ma pe mess : madalinbaica (ma poti gasi intre orele 14:00, 15:00), daca te descurci intra pe Ma-Config.com, si urmareste pasi.

site-ul: http://www.ma-config.com/en

Sper ca te-am ajutat, pa

| DannyyDanutzz explică:

Va multumesc pentru sfaturile date.
1. Era dirver pentru 64 biti si eu am tot 64 biti.
2. Nu stiu de ce imi dadea eroarea aia dar in fine.
3. AM intrat pe site la Intel si am descarcat un program dacare mi-a scanat pc si mi-a instalat driver-ul bun.
4. Acum merge perfect, mi-am facut niste teste si merge super.
ma uit la clipuri in 4k.