| Razvan17Me a întrebat:

De ce imi da PC-ul Turn Off mereu la antivirus? La toate antivirus-urile imi face asa. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| SuspendatInPark a răspuns:

Pai una din cauze e conflictul dintre programele AV.
Cand dezinstalezi un antivirus incearca sa-l dezinstalezi cu un utilitar care-ti cauta si in registri key ramase.
Apoi mai poate intra in conflict cu Windows defender daca n-ai drepturi de admistrator la instalare.
La final ultima explicatie plauzibila ramane vreun virus care nu-ti da voie sa activezi un soft AV.

4 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Probabil nu ii faci updateurile, sau licenta a expirat.

| workstation123 a răspuns:

Foarte simplu, ai virusi, schimba windowsul iar apoi baga imdediat un antivirus si dezinfecteaza-ti si cealalta partitie

| AlexAlex23 a răspuns:

Instaleaza windows-ul din nou si vezi daca iti face tot asa.

| K0sti a răspuns:

Pentru ca ai virusi, logic! Pentru ca folositi porcarii de antivirusi, iarasi logic...
http://www.epasystems.ro/devirusare-kaspersky-rescue-disk/