| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi ies pozele blurry? Le fac cu o camera mica, digitala.

4 răspunsuri:
| bozo a răspuns:

Cel mai probabil pentru ca misti aparatul in timpul fotografierii. Ca sa faci o proba pune aparatul pe masa si fa o poza cu declansare intarziata la niste obiecte. Daca iese ok atunci am dreptate. Daca iese blury atunci pregateste certificatul de garantie.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

1. Fa poze cu blitz in interior.
2. Cauta sa folosesti cat mai multa lumina naturala
3. Daca nu indeplinesti 1 si 2, foloseste un trepied sau tine camera nemiscata cand fotografiezi
4. Foloseste timp de expunere mic

| funnymantm a răspuns:

Focalizarea e de vina. daca o ai pe focalizare auto atunci apasa pe jumate butonul de foto timp de 20 de secunde. alta problema ar fi obiectivul. poate s-a stricat, sau are particule pe el. vezi lentila. Daca gasesti setari de "iso" in el atunci schimbal. joacate cu ele. Mai da detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi si tu ca ai niste butoane pe camera, de unde iti poti face setari in functie de ceea ce vrei sa fotografiezi.