| Amelia94 a întrebat:

exista sau a existat camera digitala care sa scoata pozele in format bmp?

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

Banuiesc ca vrei format bmp deoarece in jpg se pierde din calitate?
Sunt multe alte formate asemanatoare cu bmp(care nu pierd calitate/claritate) cum ar fi tga,png, raw, etc... desigur le poti converti pe PC in ce format vrei tu, dupa aceea.
Inca cateva extensii aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Raw_image_format

1 răspuns:
| Gabryel32 a răspuns:

Da.Sunt unele poze care sa faca poze in format bmp.Cred ca aceasta este o optiune la unele aparate foto. O zi buna!