| thePAINkiller a întrebat:

De ce imi merge battlefield 3 foarte naspa (22 fps) am urmatoarele cernite

ram 4 gb ddr3

placa video nvidia geforce 210 1gb ddr3

procesor amd athlon x2 215 (dual core ) 2, 7ghz

windows 7 ultimate 32 bit

va rog spuneti-mi cum sa mi maresc fpsurile sa mi schimb procesoru (daca imi spuneti si un model pe care il aveti voi si va merge battlefield faraprobleme dau funda) sau placa video

dau fundaaaaaaaaaaaaa!

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Procesorul e mult prea slab, si placa video era ok daca era ddr5! Dai detalile si rezolutia pe minim(in gaz de joci cu ele la maxim) si un update la driveru de la placa video n-ar strica! Iti recomand game booster, iti va optimiza sistemu si vor creste si fps-urile. Uite programul aici=>http://www.iobit.com/gamebooster.html

| NeCunoscutul329 a răspuns:

Este din cauza windows-ului cel mai probabil. Multe jocuri merg cel mai bine pe Windows XP. Sau poate fi si din cauza conexiunii la internet. Pentru acest tip de jocuri trebuie conexiune FiberLink... funda?

| Triple3XH a răspuns:

Ca sa-ti mearga bine da graficile pe minim

| supercar72 a răspuns:

Deci ia vezi setarile din joc. rezolutie, antialiasing,, ia incearca pe site asta vezi ce rezultat iti da normal al trebuie sa mearga http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intr-o.aspx

| supercar72 a răspuns:

NeCunoscutul329 in caz de nu stii cei care fac jocurile nu isi mai bat capul cu xp,, mw3 stiu sigur ca nu merge pe xp din cate am inteles

| atentat a răspuns:

Intel Core 2 Quad Q6600 si geforce 8800 la mine imi mere bine incearca sa pui la o rezolutie mai mica

| Iliutz a răspuns:

Incearca sa-ti iei alt procesor! CEva de genu core i3.Si placa video pune un hd 6850, gtx.

| Yolocaust a răspuns:

Ar putea sa fi slabit placa video sa-u cine stie ar fi avea ceva de la rami tias recomanda sa slabesti putin setarile pcului! funda big grin

| aL3XyN0 a răspuns:

Vlad,nu este adevarat ce ai spus:MW 3 nu merge pe windows xp.eu aveam windows XP **** si imi mergea beton cu: Proccesor Intel(R) Pentium(R) Dual CPU 2.0 GHz, 3. 37GB Ram, Placa video NVIDIA GeFOrce 8400 GS 768MB.imi pare rau, dar te-ai inselathee hee.si cu battlefield 3 vezi cu windows-ul. daca nu merge punand pe minim tot.

| thePAINkiller explică:

Totul este dat la low si rezolutie 640x320