| ed23tm a întrebat:

De ce jocurile de pe STEAM sunt mai ieftine?
Este o diferenta intre jocurile de pe STEAM si jocurile pe DVD original?

2 răspunsuri:
| eXtrike a răspuns:

Da, te ajuta sa avansezi! de ex: La Counter Strike non steam nu sta pe loc tinta, fuge fuge... dar la Steam sta pe loc happy + In campionate, de anumite jocuri, neaparat Steam on!, de obicei steam baneaza contul daca ai cod!

| ZapPy a răspuns:

Nu stiu de ce sunt mai ieftine dar un avantaj pentru STEAM fata de un joc pe DVD este ca pe DVD il poti strica/pierde.
In Steam iti faci cont si se inregistreaza fiecare joc cumparat. Odata ce la ei figureaza ca ai cumparat jocul X poti sa te loghezi pe orice calculator pe contul tau si ai sectiunea My Games si poti downloada jocul oricand happy Eu asa am originale CS 1. 6, Source, HL2 si nu regret.