| oranya a întrebat:

De ce la unele casti scrie pe o casca L(left), de unde deduc ca trebuie pusa in urechea stanga, iar pe cealalta casca scrie R(right) - pentru urechea dreapta. Care-i logica? Cu ce difera urechea stanga de cea dreapta?

Răspuns Câştigător
| sssSnake a răspuns:

Nu, gresit raspusul dinaintea mea! deci, sunt cu right si left pentru ca (exemplu) la un joc, cum ar fi cs sau nu stiu care, daca stai "la panda" si joci la sunet, ii auzi din ce parte vin folosind right si left! intelegi? si la muzica daca esti atent cate odata se misca muzica de pe o casca pe alta, asta face sa aiba o senzatie mai fainahappy deci de aia e cu right si left! succeshappy

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Intradevar unii pot auzii mai slab cu una din urechi dar pot coreta acest lucru din butonul : Balance, corectand dupa auz taria semnalului, pentru a egliza ca la un semnal stereo egal sa poti auzi in ambele casti egal.

| Instinkt a răspuns:

Castile sunt facute pentru cei care aud mai bine cu urechea dreapta daca asc o sa observi ca pe dreapta se aude mai bine decat staanga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ex, in cele mai multe cazuri, casca stanga nu se potriveste, in sensul ca nu intra bine, nu se muleaza dupa urechea dreapta si viceversa. deci asta e un motiv ca sa mentioneze ce casca e potrivita ca forma pentru fiecare ureche happy.

| tribalwars a răspuns:

Ce a spus sssnake sunt foarte de acord, ar putea fi si chestia ca unele efecte sa functtioneze mult mai bine, dar o poti seta