| alex495 a întrebat:

De ce la unele laptop uri nu se poate mari memoria ram?

Răspuns Câştigător
| fawkes2000 a răspuns:

Nu se poate mari memoria din mai multe motive: 1 nu permite placa de baza, 2 nu mai ai alte sloturi pentru a mai putea pune memorie, 3 posibil sa ai memorie dar sa ai windows pe 32 bit si acela nu vede mai mult de 4gb ram, o poti mari daca ai sloturi si placa ta de baza suporta acel upgrade, bafta si sper ca ti-am fost de ajutor.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca atat permite placa de baza nu ai ce face

| Radu284 a răspuns:

La aproape toate se poate mari RAMul, mai putin cele care toata memoria este lipita pe placa de baza.

Si cand zic laptopuri, nu ma refer la netbookuri cu Atom.

| alex495 explică:

Si unde scrie ca e,, lipita" memoria ram de placa de baza?