| Maaro_Sergiu_1998 a întrebat:

De ce mi se sterg prietenii de pe facebook fara sa le fac nimic? straight face adaug un prieten nou si imi apare cu unu mai mult si daca intru mai tarziu nu il mai am straight face daca stiti, va rog ajutati-ma happy multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Securitatea contului dumneavoastra poate fi compromisa. Va rugam sa selectati o parola unica si complexa diferita de alte parole pe care le utilizati pe internet, si sa pastrati exclusiv pentru dumneavoastra aceasta informatie. Puteti reseta parola dumneavoastra folosind „Schimba parola" (Change password) de pe pagina contului dumneavoastra. De asemenea, trebuie sa va asigurati ca toate adresele de e-mail asociate contului dumneavoastra sunt sigure. Amintiti-va ca oricine va poate accesa e-mailul are, de asemenea si posibilitatea de a va accesa contul Facebook. De asemenea, asigurati-va ca va delogati de fiecare data cand terminati utilizarea site-ului si inchideti browserul. Niciodata nu bifati „pastreaza-ma logat" (Keep me logged in) atunci cand va conectati la un computer public sau la un dispozitiv mobil care nu va apartine deoarece acest lucru va va mentine logat chiar si dupa inchiderea browserului. In cele din urma, asigurati-va ca atunci cand accesati site-ul va conectati intotdeauna printr-o pagina legitima cu Facebook.com in partea de domeniu a URL-ului.
Sursa:4facebook.eu

Ps:schimba-ti parola!

2 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Probabil ca prietenii tai de pe fb te sterg si automat numarul prietenilor din lista scade. happy

| LuczaCsillaNicoleta a răspuns:

De ce mi se sterg din prieteni de pe Facebook