| Cucuriguuu a întrebat:

De ce nu imi citeste acest driver?

Cum ar fi trebuit sa imi apara :

http://www.instructables.com/.......LARGE.jpg

Cum imi apare:

http://i.imgur.com/RRsyg.jpg

Mentionez ca driver-ul este conectat (e vorba despre un Nokia Lumia 610) si respect ce spune acolo, sa nu am Zune pornit.
Merge sa transfer de pe PC pe telefon si invers (deci driver-ul este instalat) dar acest program nu mi-l gaseste (Microsoft Visual C# 2008 Express Edition).

Am incercat sa reinstalez dirver-ul dar nimic,tot asa face.

Este ceva ce am omis? Adica poate programul sa aiba vreo optiune ceva, sau daca nu in PC undeva sa pot gasi o comanda cat sa apara driver-ul.
(am vazut ca driver-ul este unul Zune poate mie nu mi-l citeste asa; ar merge facut vreo optiune la programul Zune cat sa apara ca este driver Zune?)

Nu prea stiu ce sa fac. Daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator.

(tot ce incerc sa fac este sa pun jocuri pe un amarat de telefon Nokia Lumia 610 si ma chinui de 1 luna si tot nu reusesc, macar poate stie cineva o alta varianta de a face asta)

Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Nu trebuie sa te stresezi prea mult. De regula, Windows are driverele pentru multe aplicatii sau device-uri deja instalate. Ai primit CD-ul cu driverele, pentru ca instalarea sa fie sigura, absolut fara nici o problema. Insa nu sunt absolut necesare. Eu cind mi-am luat camera foto Panasonic, m-am chinuit sa instalez driverele si programul pentru camera ce il aveam pe CD, ca mai apoi, la reinstalarea Windowsului (deci fara instalarea driverelor), sa observ ca camera era recunoscuta de Windows si asa. Si nu a fost singurul device la care mi s-a intimplat asta. Regula la mine e acum ca, instalez driverele doar daca vad ca device-ul nu e recunoscut de Windows. Deci stai linisitit si enjoy your device!happy