| Adrian_Adi_1995_yPVt a întrebat:

De ce nu imi merge darksiders 2 pe windows 10 pro pe 64 bit?

1 răspuns:
| ziftode a răspuns:

Intrebarea ta insinueaza faptul ca pe acelasi system, pe alt windows a mers, sau orice alta combinatie in care singurul vinovat e windows-ul versiunea aia

1. AI PLACA VIDEO DE JOCURI?!? chiar daca e mai vechi, daca ai un laptop cu placa video integrata s-ar FOARTE PUTEA SA NU MEARGA
2. ai toate driverele aduse la zi? click dreapta pe start si device manager, daca orice e acolo nu are plus in stanga (e auto-expandat) atunci respectivul necesita atentie/update de drivere... MAI ALES PENTRU PLACA VIDEO SUNT INDISPENSABIL SA LE AI INSTALATE
3. totul de mai sus e ok, click dreapta pe start - event viewer, cauta acolo ce eroare iti da jocul cand il pornesti, si apoi cauta-o pe google