| bradysandro a întrebat:

De ce nu ma mai pot conecta la internet prin vlan?

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu e "vlan" ci "WLAN" de la "Wireless Local Area Network".
Pentru asta, îţi trebuie semnal. N-ai semnal = n-ai hotspot (punct de acces) = n-ai conexiune = n-ai net.
Caută să scanezi prin împrejurimi, poate poţi "împrumuta" net de la altcineva. Dacă tot nu merge, caută să-ţi pui un rooter wireless în casă şi apoi o să vezi că merge.
Succes.
P. S.: Ca să ai net şi la PC şi la rooter (pentru WLAN), ţi-ar mai trebui şi un switch.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu gasesti puncte de access. WLAN = wireless mai smecherehappy