| paul950413 a întrebat:

De ce nu mai porneste procesorul, adica nu se incalzeste iar PC nu mai porneste.Sa fie ars procesorul?

6 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Daca ventilatoarele din pc merg dar nu iti arata nici un semnal video poate fi din 4 motive
1 sau ars rami
2 s-a ars procesorul
3 s-a ars placa video
4 s-a ars placa de baza
Daca ventilatoarele nu pornesc este un singur motiv
Sa ars sursa

| AnimeKid a răspuns:

Dar macare arata ceva pe ecran, sau macar se aude ceva de la el?
daca se aude cum porneste uitate la contactele cu monitorul, iar daca nimic atunci verifica toate contactele (inclusiv si cele din interior)...
daca nici una nu e buna du-l la un service

| paul950413 explică (pentru AnimeKid):

Cred ca totusi este ars procesorul pentru ca daca pun altul Pc merge fara probleme.Pacat de procesor caci era unul bun.Multumesc pentru raspunsuri

| MălinaSophy a răspuns:

Nu te speria, daca ai PC pe unitate desfa unitatea si sterge-o de praf! mie mi-s-a intamplat la fel, am gasit pe procesor o hartiuta mica si de la acea mica hartie nu mai pornea! Iar daca ai laptop, aspira partea cu procesorul!

| madalin28 a răspuns:

Salut.Daca calculatorul porneste dar nu apare nimic pe monitor si in unitate se aud ventilaatoarele, poate fi problema de la bios.Si ca sa rezolvi problema trebuie sa deschizi unitate si sa restetezi biosul(pe placa de baza este o baterie ca de ceas, o scoti si dupa1-2 minute o pui la loc). Daca calculatorul este in garantie poti sa il aprinzi daca apesi butonul de restart pana il duci la garantie.

| Rallu001 a răspuns:

Uita-te la culler(ventilatorul micut ), posibil sa se fi ars...iar unitatea la felthinking