| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu-mi apare la laptopul meu Apple macbook2006 a1181
sticul bootabil atunci cand tin apasat pe tasta ALT OPTION?

2 răspunsuri:
| PaulCred a răspuns:

Salut! Am si eu un laptop exact ca al tau pe negru, si banuiesc ca te referi la alt atunci cand booteaza pentru a alege programul de operare(eu folosesc windows xp sp3 si mac os x 10.4.11-as vrea sa il upgradez).Nu iti apare pentru ca stickul nu este bootabil, sau pentru ca nu poate citi programul din el.Incearca sa il formatezi, apoi sa pui in el doar ceea ce vrei sa booteze(de ex. un program de operare, un virtualwork, s.a.m.d.). Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru PaulCred):

Pai am Vrut sa vad daca apare sticul,
sticul adica cardul de memorie de 8 GB l-am facut bootabil cu windows xp sp3 cu aplicatia RUFUS de pe un laptop cu windows dupa care am si instalat windows pe acel laptop nu pe Macbook.
pe laptopul Macbook are pe el instalat LUBUNTU 10.12