| Fraynie a întrebat:

De ce nu pot instala alt windows inafară de XP, Am Procesor Intel (R) Core (TM)2 Duo CPU E4400 @ 2.0, Placă video 2 Gb, 4 Gb Ram. Am incercat sa instalez Windows Vista si 7, şi nu merge, Cd-urile sunt 100% bune, dau fundă, Multumesc!

2 răspunsuri:
| Coco_Coco_2000 a răspuns:

Ce placa de baza ai?
Te-ai uitat la cerintele placii de baza?
Nu este cumva blocata? sau sa aiba probleme de CHIP/BIOS.

| ionutala a răspuns:

Nu iti merg CD-urile deoarece tu probabil ai doar CD-rom iar windows-ul e pe DVD... uitete pe ala unde bagi CD-ul daca scrie doar CD-rom nu iti merge daca scrie si DVD-rom in seamnca ca e alta problema!
Succes!