| Peace13 a întrebat:

De ce nu pot sa mut nici o aplicatie din telefon pe cardul de memorie, chiar daca am aplicatia app 2 sd?

Răspuns Câştigător
| SparkleFlow a răspuns:

Depinde ce doresti sa muti, posibil sa fie stricat cardul, posibil sa nu ai loc in el sau sa nu accepte formatul respectiv, de exemplu unele jocuri nu merg mutate pe card, sau aplicatiile din fabrica.

1 răspuns:
| iPunkt a răspuns:

Pai aplicatiile nu au nevoie de o alta aplicatie sa faca munca asta. In setari ai meniul Apps/Aplicatii, fiecare poate fi mutata direct de acolo. Daca nici asa nu merge atunci e cardul de vina. In caz ca ai un telefon performant, anumite carduri au viteze de citire destul de mici. Informeaza-te pe net ce card ar trebui sa utilizezi pentru telefonul tau sau scrie-mi in privat si iti caut eu informatiile. Nu toate cardurile au performate egale deci pentru un Samsung Galaxy 8 sau HTC One 9 ai nevoie de carduri care iti permit o viteza de scriere/citire a datelor mai ridicata. Pe HTC One M8 al meu carduri chinezesti nu merg. Merg dar aplicatia are probleme la deschidere iar jocurile functioneaza foarte lent pe cand cu noul card totul merge struna.