| TheBlackEmo a întrebat:

De ce toate castile care le bag in telefon se strica? Am un Samsung galaxy trend lite

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Fiecare telefon are o compatibilitate anume.Caută în magazinele reţelei de tefonie.Aşa eşti mai sigur.

| Irinelp a răspuns:

Salut este posibil ca firele din interiorul telefonului care conecteaza castile sa nu fie bune si sa faca scurt circuit si castile se ard.

| K0sti a răspuns (pentru Irinelp):

Te-ai gandit mult pana ai scos perla asta?

| Admunssen a răspuns:

Nu ar trebui sa se intample. Cauza sigura este o defectiune a iesirii audio a telefonului. Pe langa semnalul audio (curent alternativ) ai si o componenta continua (curent continu) care arde castile. Daca inainte de a-ti strica castile poti sa si auzi ceva, la urmatoarea pereche de casti poti conecta in serie cu fiecare casaca un condensator electrolitic de 10-22 µF/10v pentru separarea compunentei continue.

| Olivers a răspuns:

Cumpara casti speciale pentru Galaxy sau cumpara casti de la bitz audio iti garantez ca nu o sa mai ai probleme