| introduaicinumele a întrebat:

De ce unii cand isi scriu adresa de mail intr-un comentariu pe siteuri isi pun o poza cu adresa de mail sau o scriu asa: nume[@]mail[punct]?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hackerii dar si altii folosesc extractoare, acestea sunt programe dotate cu boti care aduna de pe internet singure adrese de e-mail.
Hackerii si altii fac baze de date cu ele apoi trimit spam in ele ori le vand scamerilor care trimit mesaje false de castiguri etc.
Cei ce stiu, nu pun acel @ pentru ca extractoarele sunt "orbite" si nu vad textul ca o adresa de email si astfel nu o culege.

1 răspuns:
| Nyghtshadow a răspuns:

Pentru ca daca ar scrie la modul normal ar putea sa devina automat link.