| Banderolaa a întrebat:

De ceva timp am o problema, nu stiu daca e de la tastatura mea (Genesis Thor 300 RGB) sau de la calculator, problema e ca atunci cand scriu ceva si apas odata shift, urmatoarea litera pe care o apas, apare ca litera mare, iar daca mai apas inca o tasta, apare ca litera mica. Problema apare si la tastele ctrl si windows, doar ca in alte cazuri.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O fi un defect si raman cumva blocate!?
tasta shift chiar pentru genul de scris mare/mic este conceputa, dar la tine ramane blocat cumva

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca cu vechea tastatura nu ai avut problema aceasta este clar ca este din cauza noii tastaturi care nu este compatibila 100% cu calculatorul, si va trebuii sa o folosesti pe aia veche care era al lui si cu care mergea.

| Lucastef2009 a răspuns:

Și eu am aceiași tastatura, dat dvs ați putut scoate switch urile?