| Procopi_Andreea_2001 a întrebat:

De două zile ma frămînta o întrebare.Nu mă pot gîndi la altceva. Vreau un telefon nou, doresc iphone5s sau Samsung galaxy j5 (j7 nu sunt sigură). Dar m-am informat și samsungul este după părerea mea mai bun însă iphone este mai popular nici nu stiu cum sa spun, mai întrebat. Sfătiuți-ma să aleg telefonul corect să nu regret mai tîrziu.

11 răspunsuri:
| Alexxxxxxx a răspuns:

Ti-as recomanda iphone, mi se par mai rezistente

| DarkNayker a răspuns:

Galaxy J7, merita diferenta de bani.
Nu recomand nimanui Iphone-urile, de la moartea lui Steve Jobs s-au dezvoltat intr-un mod impertinent, au sistem de operare de **** si " comunist ". Consider ca Iphone-urile nu se compara cu Galaxy-urile si nu destul de popular in Romania. Peste jumatate sunt tigani dusi la furat in Americawinking

| necris77 a răspuns:

Daca iti iei telefon sa te vada lumea si dispui si de bani, iti iei iphone. Daca nu ai mai avut iphone inainte o sa iti prinzi urechile in descarcatul aplicatiilor, sa scoti si sa iti pui melodii, videoclipuri, documente pe telefon. Iphone-ul foloseste IOS care este mai stabil ca si sistem de operare dar nu este asa de permisiv ca androidul de pe Samsung. La IOS mai exista o problema, de fiecare data cand apare un model nou de iphone, sistemul tau de operare va vrea sa faca ultimul update dar acesta nu iti va face telefonul sa mearga mai bine ci mai greu si nu vei putea sa te reintorci la o versiune mai veche care mergea bine. Recomandarea mea este Samsung ( j7 nu cunosc dar j5 are tata si este ok, iphone am avut si 3 si 4 si 4s si 5 si 5s deci stiu ce vorbesc) plus ca diferenta de pret este mare intre cele doua telefoane. Eu am renuntat la iphone si folosesc un Sony xperia z ultra cu android.
Decizia este a ta. Bafta

| betibeti50 a răspuns:

Buna! Eu tocmai mi-am luat un Samsung J5, 8 milioane la liber, si sunt multumita de el. Pozele ies foarte frumoase, daca ii pui si cateva aplicatii de editat, ies chiar superbe, culorile sunt super, e un pic cam mare, dar e ok, internetul merge bine. Eu am ales culoarea Gold mi se pare mai finut pentru o fata. I-phone mi se pare de fite, dar e decizia ta. Eu iti recomand J5 sau 7, acum depinde si de cati bani esti dispusa sa dai pe tel.

Răspuns utilizator avertizat
| Robi1444 a răspuns:

Scurt si la subiect.
J5 bate iPhone 5S.
J5 = calitate
5S = fite

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu ai nevoie de un telefon PERFORMANT, nu unul "popular"!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy J7 ( modelul din 2016 ) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......felure.php

http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| Drăghici_George_1996 a răspuns:

Samsung dar ai grija sa fie versiunea 2016. Vezi ca scrie la denumirea lui "Samsung galaxy j5 2016" daca e fara 2016 in coada e versiunea din 2015 si e mai slaba. Daca tot ai bani de iphone 5s de ce nu iti iei Samsung galaxy A5 2016 arata mult mai bine decat iphon-ul si are o baterie imbatabila, rezista cam 10-11 ore cu ecranul aprins incontinu si luminozitate la maxim.

| Robert_Florin_1971 a răspuns:

Eu sincer iti recomand Samsung deoarece il am si eu si e extrem de bun.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Galaxy J7.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Dacă ai bani de 5S nu văd de ce ai coborî standardele mai jos. Acum depinde și de capacitatea lui. 16 GB sunt puțini în condițiile în care vrei să-ți faci multe poze, filmări și să-ți instalezi aplicații, mai ales FB care cere mult mai mult spațiu decât la android. În general, toate aplicațiile cer mai mult spațiu. Știu pentru că am de ambele telefoane, dar folosesc 5S-ul de zi cu zi, pentru că îmi place foarte mult. Uite aici un răspuns mai vechi de-al meu, în care consider că am "atins" toate punctele: http://www.tpu.ro/......-si-de-ce/
Și da, este puțin mai greu să-ți pui muzică pe el și să muți poze în calculator. Dar, eu mi-am instalat "Google Drive" atât pe iPhone cât și pe calculator pentru mutatul pozelor (se realizează super ușor și există încă și alte metode) și pentru muzică instalează-ți iTunes pe calculator. La început îți ia ceva până te prinzi să folosești programul, dar după muți sute de melodii cu ochii închiși în câteva secunde. Baftă!