| DanaQ a întrebat:

De ieri in boxele laptopului se aude un zgomot ca de fâşâit-zornăit in timpul functionarii, chiar daca il tin spre minim, de ex. 23%, iar cu cat cresc volumul, cu atat se aude mai tare zgomotul. Nu am avut niciodata astfel de probleme si am laptopul de ceva vreme. Se poate face ceva care sa remedieze problema? merci pentru orice sugestie!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Laptopurile n-au boxe, doar doua difuzoare mici, capsulate, pentru control.
Boxa inseamna incinta, cutie.

Incearca cu casti sau alte boxe exterioare, cu mufa bine-bagata.

| DanaQ explică (pentru Bula):

Asa este, ma refer la acele difuzoare mici, capsulate. Am conectat o pere de casti. La casti se aude bine, insa cand le scot persista zgomotul acela deranjant. S-or fi deteriorat? Se poate face ceva fara sa il duc in service? In garantie nu mai este.

| DanaQ explică (pentru DanaQ):

*pere = pereche

Bula
| Bula a răspuns (pentru DanaQ):

Daca baraitul se aude doar in difuzoare interioare, de control, atunci acasa n-ai ce le face, este nevoie de service, un electronist priceput.