| davidus a întrebat:

De la un timp nu se mai aud boxele la laptop. (boxe de calc. care le puneam pana acum prin gaura de casti... ) Boxele normale de la laptop se aud... dar cand le pun pe astea nu se mai aude nimic.
Daca stie cineva sa-mi zica ce se putea intampla help pls. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| PaulCCraciun a răspuns:

Sa se arda boxele, e cam rar intalnit faptul' da' tot ce e posibil, incearca sa umbli prin soft putin, poate sunt 'deconectate' de acolo, fara chiar sa fi umblat tu, se poate intampla de la niste mici virusi sau altele. daca nici asa nu merge, poate e mufa din laptop sau mufa boxelor desprisa/rupta in interior si nu face contact, poti incerca sa pui muzica sau ceva si in acelasi timp sa miste mufa, daca face contact, asta ar fi o cauza daca nici asa, poate chiar sunt arse si asta se verifica foarte usor cu un aparat de masura( pune-l pe taica-tau sa umble) sau pur si simplu, vezi daca este aprins LED-ul indicator de pe boxe, ( de obicei becu' ala nu se aprinde daca boxa e arsa).cam asta mi-a venit in cap acum.

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Ai verificat daca boxele functioneaza pe un alt pc? happy Pana acum problema pare a fi la boxe, dar nu se stie niciodata. Conecteaza niste casti sau alte boxe la laptop si vezi ce rezultat obtii! happy Succes!

| Reek54 a răspuns:

Probabil s-au ars, ai windows 7 pe laptop?

| danimotenel a răspuns:

Prin boxele normale de la laptop presubun ca te referi la speakerul leptopului care este in interiorul lui, daca boxele celelalte se aprind sau merg la alt ceva inseamna ca e o problema de la driverul audio, umbla de la setari si seteaza la 2 rear speakers, daca ai 2 boxe.