| Dimario27 a întrebat:

De o luna mi-am cumpărat o plasmă LG smart tv.De pe ea puteam intra pe YouTube dar dintr-o dată mi-a dispărut.Cum pot face sa îmi apară inapoi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apasa home pe remote. Ar trebuii sa apara pagina principal unde ai si lista de app.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ca sa intrii pe Youtube trebuie sa ai internet, poate ti a picat netul.Inseamna ca prin acea plasma te poti conecta si la net, dar vezi sa fie mufa de internet bagata in mufa tv ului.

| LinxCont a răspuns:

Poate e un meniu ca la telefoanele cu Android si presupun ca a disparut scurtatura aplicatiei Youtube. Pentru a o aduce inapoi, trebuie sa existe un meniu, o comanda care sa permita reintroducerea scurtaturii Youtube in meniul principal. In plus se pot citi si instructiunile de folosire care daca nu exista in forma tiparita pe hartie se pot cauta pe google dupa modelul televizorului. Mai e si varianta in care aplicatia Youtube a fost dezinstalata si trebuie instalata din nou, dar e o varianta mai putin probabila intrucat presupune ca cineva sa dea comenzile necesare dezinstalarii aplicatiei Youtube.

| Pietricel a răspuns:

Ti-a disparut scurtatura, ca la Android. Apasa butpnul "Home" si iti va aparea lista cu toate aplicatiile existene pe acel Smart TV.