| raizoguard a întrebat:

De pe Pc am descarcat niste jocuri pentru tableta [.apk].
Dupa ce am conectat pc cu tableta prin usb mi-a aparut un device gen stick, cand intru in el apar mai multe foldere gen "downloads, music, photos, etc" unde trebuie sa bag fisierele apk sa apara in tableta? am incercat in downloads dar nu le gasesc acolo.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Le bagi in external/sd/card. Eventual creezi un folder pe card din Windows
(click dreapta-new-folder-ii dau un nume) si salvezi in el. Pe urma te duci in managerul de fisiere (depinde ce program folosesti) si le instalezi.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

După ce deconectezi tableta de la PC, o să le vezi; cât timp e conectată, tableta nu își poate accesa memoria internă.
Recomand folosirea programului SnapPea - te va ajuta mult la instalare programe de pe PC pe tabletă și nu numai.

| vadu22 a răspuns:

Pune-le in fisierul android acolo unde ai obb si data
Si daca ai si alt tip de fisier com.mu stiu ce ala il copiezi in obb iar apk in android
Bafta