| Hanking a întrebat:

De unde dau ca sa imi schimb browserul? Mi-am instalat Google Chrome si se deschidea cu el linkurile, iar dupa ce l-am sters nu au mai mers, trebuia sa dau copy paste...in fine. Acum cand dau click pe un link vreau sa mi-l deschida cu Opera...Cum fac?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

In primul rand te sfatuiesc sa folosesti Mozilla pentru ca este mult mai rapid! Si acum uite cum faci pentru Opera:
SETARE OPERA CA BROWSER DEFAULT (IMPLICIT) Daca ai winows XP intra in Satrt> Control Panel > Add or Remove Programs> dai la Set Program Access and Defaults > apesi pe custom> Chose a default web browser> si selectezi OPERA, dupa care dai ok!
Daca ai windows Vista & 7 intra in Start\All Programs\Default Programs\Set your default programs.In fereastra din stanga dai click pe OPERA si apoi in fereastra din dreapta apesi pe Set this program as default, dupa care click pe OK. Da un restart si... enjoy!