| BizuBVBArmy a întrebat:

De unde pot descarca un program de fotografiere al ecranului la un calculator pentru a iesi pozele clare

Răspuns Câştigător
| Chamberlin a răspuns:

Nu iti trebuie program, apesi doar pe Prind Screen Sysrq, aflat in partea de sus in dreapta atastaturi (intre F12 si Scroll Lock).
Mai trebuie doar sa deschizi Paint-ul is sa selectezi din lista lui de optiuni "Cut" si sa dai "Paste" adaca vrei poti da si Save/Save As pentru a salva.

| BizuBVBArmy explică (pentru Chamberlin):

Eu nu gasesc tasta Prind Screen Sysrq deoarece tastatura mea arata altfel fata de tastaturile calculatoarelor eu am un laptop si tastatura e diferita intra te rog frumos pe google imagini si scrie tastatura laptop fujitsu Siemens si vezi daca gasasti tasta Prind Screen Sysrq si spune-mi intre ce taste o gasesc

| Chamberlin a răspuns (pentru BizuBVBArmy):

Nu mai bine faci o poza cu telefonul si suntem cu toti multumiti!

| BizuBVBArmy explică (pentru Chamberlin):

Pacat ca nu ises bine

| Chamberlin a răspuns (pentru BizuBVBArmy):

Depinde de telefon

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Du-te aici si descarca asta gratis:
http://www.traction-software.co.uk/screengrabpro/index.html
(te duci pe asta"Screen Grab Pro Portable (265KB) sau link 2
-il instalezi, faci fotografia (el nu ti-o arata, te duci in File-Save as..cum vrei si unde vrei sa o salvezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar n-ai nevoie de niciun program. Deci click pe tasta "PrintScreen SysRq" apoi deschide Paint şi click ctrl+V, apoi save.

| AuroraLaptelui a răspuns:

Apesi pur si simplu pe tasta print screen si dai paste (ctrl+v) in paint sau altceva.

| LooLoo91 a răspuns:

Print screen, deschizi paint si apesi ctrl + v (ambele odata). Dupa salvezi poza unde vrei tu. Cel mai simplu mod happy