| Cherry56 a întrebat:

De vreo saptamana nu mai merge sa trimit smsuri dupa mobilul meu straight face
mentionez ca sunt pe orange pe abonament
ma puteti ajuta, plz? sad

Răspuns Câştigător
| frvtel a răspuns:

Daca centrul de mesaje este OK atunci uita-te la celelalte setari, adica la tipul de mesaj, sa fie text si la valabilitate sa fie maxim si toate setarile asrea sa fie salvate.In cazul in care tot nu merge trebuie sa apelezi serviciul clienti si sa vada ei care-i problema. Posibil sa fie problema si daca ai fost in roaming si ai trimis mesaje.

5 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Numarul centrului de mesaje pentru Orange
+40744946000
Pentru al schina intra in Meniu/Mesaje/Setari mesaje/ profile/ Default/ Editare numar centru de mesaje (introdu numarul de mai sus) salvare si gata s-ar putea sa nu ai numarul centrului de mesaje! fa cum ti-am scris si incearca sa trimiti un mesaj!

| Chrristina a răspuns:

Poate ai prea multe mesaje salvate si nu iti mai incap altele.
Nu stiu happy

| Cherry56 explică:

Asta il am si eu in telefon sad
mersi oricum

| Cherry56 explică:

Nu, sunt in regula si setarile sad
o sa vad eu ce fac :-

| geanina_2349 a răspuns:

Suna la relatii clienti(411)si ii intrebi pe cei de acolo de ce nu mai poti trimite mesaje, dar totusi verifica si setarilehappy!