| Valeriu_Moscvin_2000 a întrebat:

Deci acum 4 ani parintii mei mi-au cumparat un laptop(ASUS seria X551C),iar eu eram nerabdator sa il pornesc si sa stau pe net.In cutia laptopului mai erau niste instructiuni si un DVD la care nu am atras atentia.
Nu demult am dat peste acest DVD si vreau sa ma interesez pentru ce este, deoarece nu pare a fi pentru drivere sau ceva de genul.Pe DVD scrie:
"ASUS:notebook PC
LITE DVD Ver 2.0
This disk suports
This disk supports Windows 8 64-bit only"
Asta fiind ciudat deoarece laptopul meu are Windows 7 32-bit
Acum nu stiu ce sa fac cu diskul sau daca macar merge pe laptopul meu.
Ma poate cineva ajuta?
P.S. Dau funda!
P.P.S. Asa compuneri nu scriu nici la romana lol

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Pe laptop merge windows 7, 8, 10.
DVD-ul trebuie sa fie cu drivere si programe pentru windows 8, deci e posibil sa nu mearga programul dvd-ului, cel cu meniul de unde poti alege ce sa instalezi - va zice ca nu e windows 8.

Daca se navigheaza pe acel dvd, se vor gasi programe si drivere care merg si in windows 7. O parte vor merge, o parte nu. Pentru a vedea ce face fiecare program, se poate cauta pe google dupa numele programului.

Daca merge bine laptopul cu ce are instalat in el, nu mai trebuie instalat nimic de pe acel dvd. Unele programe de pe acel dvd ar putea sa incurce mai mult decat sa ajute.